Hopp til hovedinnhold

Command Palette

Search for a command to run...

GAUSTA SKI & RESORT AS

ORG. 891680422RJUKANAktiv

Drift av hoteller, pensjonater og moteller med restaurant Drift av skianlegg

Ansatte
138
Omsetning
175,1 mill. kr2024

Selskapsinformasjon

Kvitåvatnvegen 372
3660 RJUKAN
Vis kart
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Bransje
Drift av hoteller(55.100)+ Drift av idrettsanlegg
Sektor
Private aksjeselskaper mv.

Eierskap & struktur

Største eiere
  • VTTERLEDENS HOLDING AB100 %
Datterselskaper

Siste hendelser

  1. Ansatte: 124 → 138

  2. Ansatte: 110 → 124

  3. Ansatte: 228 → 110

  4. Ansatte: 243 → 228

  5. Ansatte: 253 → 243

Se hendelsesloggen

Registeropplysninger

Stiftet
30. juni 2007
Registrert
10. sep. 2007
Vedtektsdato
11. des. 2025
MVA-registrert
Ja
Foretaksregisteret
Ja

Slik forstår Companybook GAUSTA SKI & RESORT AS

Samlet fra selskapets digitale fotavtrykk og koblinger i markedet.

Nettsider og sosiale medier

Registrerte domener og offentlige profiler knyttet til virksomheten.

Datagrunnlag2
Kunnskapsgraf
6 koblinger · Scout backfill · 88 % sikkerhet
2. jan. 2026
Nettidentiteter
1 registrerte nettsteder og profiler · 1 analyserte domener · Companybook web crawl
2. jan. 2026
Regnskap
Aksjekapital4 100 000 kr2007–202418 årMorselskapRevidert
Omsetning2024
175,1 mill+12,5 %
Driftsresultat2024
−53,2 mill+18,0 %
Egenkapital2024
184,7 mill+4,5 %
EBITDA2024
−36 t+25,7 %

Inntekter og resultat

Det blå området viser omsetningen over tid. Den grønne linjen viser hva som er igjen som årsresultat.

Balanse: hva eier de, og hvem skylder de penger?

Venstre side viser eiendeler. Høyre side viser hvordan de er finansiert (egenkapital + gjeld). Totalen er alltid lik på begge sider.

Eiendeler

Egenkapital + gjeld

Marginer over tid

Hvor mye sitter virksomheten igjen med per krone i omsetning? Høyere er bedre.

2020Last ned årsregnskap 2020 som PDF2021Last ned årsregnskap 2021 som PDF2022Last ned årsregnskap 2022 som PDF2023Last ned årsregnskap 2023 som PDF2024Last ned årsregnskap 2024 som PDFEndring
Omsetning60,4 mill NOK87,8 mill NOK119,1 mill NOK155,6 mill NOK175,1 mill NOK+12,5 %
Driftsresultat−23,2 mill NOK−35,7 mill NOK−60,5 mill NOK−64,8 mill NOK−53,2 mill NOK+18,0 %
Årsresultat−25 mill NOK−36,8 mill NOK−61,2 mill NOK−65,3 mill NOK−53,5 mill NOK+18,0 %
Egenkapital1,6 mill NOK165,2 mill NOK181 mill NOK176,7 mill NOK184,7 mill NOK+4,5 %
Sum gjeld133,5 mill NOK51,8 mill NOK50,6 mill NOK56,6 mill NOK50,8 mill NOK−10,4 %
Driftsmargin-38,4 %-40,7 %-50,8 %-41,6 %-30,4 %+27,1 %
Egenkapitalandel1,2 %76,1 %78,2 %75,7 %78,4 %+3,6 %

Kilde: Regnskapsregisteret (Brønnøysundregistrene)

Styre og ledelse
Tjenesteytere
Kilde: Brønnøysundregistrene

Ansatte og rekruttering

GAUSTA SKI & RESORT AS

138
registrerte ansatte
−80 · −36,7 %
janmarmaijul
0 aktive annonser
0 utlyste stillinger

Ingen aktive stillingsannonser funnet hos NAV.

Ansatte: Brønnøysundregistrene · Stillinger: NAV
Aksjonærer (1)
1.100%
🇸🇪VTTERLEDENS HOLDING AB
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister · per 31.12.2024

Smilefjes

Mattilsynets hygienevurderinger av registrerte serveringssteder.

Vurderte steder
6 / 6
Registrerte tilsyn
24
Siste tilsyn
17. feb. 2026
Smilefjes 6
  • Gausta Sportell

    Kvitåvatnvegen 372, 3660 RjukanGAUSTABLIKK HØYFJELLSHOTELL

    Smilefjes

    17. feb. 2026

    1 registrert tilsyn
  • Bygget

    Kvitåvatnvegen 372, 3660 RjukanGAUSTABLIKK HØYFJELLSHOTELL

    Smilefjes

    17. feb. 2026

    1 registrert tilsyn
  • Stova

    Kvitåvatnvegen 372, 3660 RJUKANGAUSTABLIKK HØYFJELLSHOTELL

    Smilefjes

    18. feb. 2025

    5 registrerte tilsyn
Kilde: Mattilsynet · sist registrerte tilsyn 17. feb. 2026
Om ordningen

Konsernstruktur

Eierlinjen over selskapet og virksomhetene som forgrener seg fra samme struktur.

1 datterselskap

Underenheter2

1 registrert sted

Hovedenheten er den juridiske organisasjonen. Underenheter er registrerte virksomheter, arbeidssteder eller avdelinger med egne organisasjonsnumre, men er ikke selvstendige juridiske selskaper.

Registrert eiendomseierskap3 eiendommer

Eiendommer der dette organisasjonsnummeret er registrert som direkte hjemmelshaver. Dette er juridisk eierskap, ikke bare en adressekobling.

Viser 3 av 3 registrerte eiendommer
  1. Gnr. 120 / bnr. 2
    Tinn4026-120/2-106.2 haKontrollert 3. aug. 2026
    1/1 · 100 %
  2. Gnr. 120 / bnr. 2
    Tinn4026-120/2-723.7 haKontrollert 3. aug. 2026
    1/1 · 100 %
  3. Gnr. 120 / bnr. 2
    Tinn4026-120/2-913.4 haKontrollert 3. aug. 2026
    1/1 · 100 %

Kilde: Kartverket Grunnboken. Kun direkte, juridiske hjemmelsandeler vises. Konsernselskapers eiendommer inngår ikke automatisk.

Hendelser

Registrerte endringer og signaler i kronologisk rekkefølge.

Viste hendelser
5
Kategorier
1
Tidsrom
15. apr. 2026–13. aug. 2026
Selskap

Ansatte: 124 → 138

Selskap

Ansatte: 110 → 124

Selskap

Ansatte: 228 → 110

Selskap

Ansatte: 243 → 228

Selskap

Ansatte: 253 → 243

Verktøy