Hopp til hovedinnhold

Command Palette

Search for a command to run...

HEDIN AUTOMOTIVE BAVARIA AS

ORG. 960804953STAVANGERAktiv

Handelsvirksomhet som bilforhandler mv.

Ansatte
379
Omsetning
4,1 mrd. kr2025
Kart

Selskapsinformasjon

Fabrikkveien 36
4033 STAVANGER
Vis kart
Organisasjonsform
Aksjeselskap
Bransje
Detaljhandel med motorvogner(47.810)+ Reparasjon og vedlikehold av motorvogner
Sektor
Private aksjeselskaper mv.

Eierskap & struktur

Del av
Største eiere
Datterselskaper

Siste hendelser

  1. Ansatte: 378 → 379

  2. Ansatte: 384 → 378

  3. Ansatte: 386 → 384

  4. Ansatte: 392 → 386

  5. Støtte til undersøkelser og rådgivingstjenester som angår miljøvern og energi · 13 800 kr

    Ordning 1000000472

    Støttegiver: ENOVA SF

    Tilskudd · Tildelingsdato:

    Kilde: StøtteregisteretSe tildelingenOm ordningen
Se hendelsesloggen

Registeropplysninger

Stiftet
23. april 1991
Registrert
12. mars 1995
Vedtektsdato
19. aug. 2025
MVA-registrert
Ja
Foretaksregisteret
Ja
Regnskap
Aksjekapital5 016 000 kr1998–202528 år
Omsetning2025
4,1 mrd+20,9 %
Driftsresultat2025
92,7 mill+59,6 %
Egenkapital2025
318,8 mill+7,9 %
EBITDA2025
112 t+46,3 %

Inntekter og resultat

Det blå området viser omsetningen over tid. Den grønne linjen viser hva som er igjen som årsresultat.

Balanse: hva eier de, og hvem skylder de penger?

Venstre side viser eiendeler. Høyre side viser hvordan de er finansiert (egenkapital + gjeld). Totalen er alltid lik på begge sider.

Eiendeler

Egenkapital + gjeld

Marginer over tid

Hvor mye sitter virksomheten igjen med per krone i omsetning? Høyere er bedre.

2021Last ned årsregnskap 2021 som PDF2022Last ned årsregnskap 2022 som PDF2023Last ned årsregnskap 2023 som PDF2024Last ned årsregnskap 2024 som PDF2025Endring
Omsetning494,5 mill NOK4,8 mrd NOK3,9 mrd NOK3,4 mrd NOK4,1 mrd NOK+20,9 %
Driftsresultat29,7 mill NOK287,3 mill NOK74,3 mill NOK58,1 mill NOK92,7 mill NOK+59,6 %
Årsresultat22,7 mill NOK220,1 mill NOK41,7 mill NOK35,1 mill NOK61,3 mill NOK+74,5 %
Egenkapital25 mill NOK263,7 mill NOK266,9 mill NOK295,4 mill NOK318,8 mill NOK+7,9 %
Sum gjeld116 mill NOK1,6 mrd NOK650,6 mill NOK730,1 mill NOK611,2 mill NOK−16,3 %
Driftsmargin6,0 %6,0 %1,9 %1,7 %2,3 %+32,0 %
Egenkapitalandel17,7 %14,4 %29,1 %28,8 %34,3 %+19,0 %

Kilde: Regnskapsregisteret (Brønnøysundregistrene)

Styre og ledelse
Styre
Tjenesteytere
Kilde: Brønnøysundregistrene
Aksjonærer (1)

Viser 1–1 av 1 aksjonærer

Kilde: Skatteetatens aksjonærregister · per 31.12.2024

Konsernstruktur

Eierlinjen over selskapet og virksomhetene som forgrener seg fra samme struktur.

1 morselskap · 5 søsterselskaper · 1 datterselskap

Offentlig støtte

Hvor kommer den registrerte offentlige støtten fra?

Registrert støtte · 2020

Tilskudd og annen støtte

Tilskudd · Næringspolitiske virkemidler · NOK
2020 (referanseår) · Kildetildeling
134 345 kr
3 registrerte poster

Ordninger og ansvarlige

2020 · fordelt innen hvert register og hver støtteform

Næringspolitiske virkemidler · Tilskudd · NOK

2020 (referanseår) · Kildetildeling
  • Lønnskompensasjon permittering134 345 kr

    Ansvarlig ikke oppgitt

Årlig støttehistorikk

Velg et år for å se ordningene og registreringene.

Støtteregisteret · Tilskudd · NOK
2026 (referanseår) · Kildetildeling
Næringspolitiske virkemidler · Tilskudd · NOK
2020 (referanseår) · Kildetildeling

Registreringer

Lønnskompensasjon permittering

Støttegiver ikke oppgitt

Kildetildeling

86 883 kr

Tilskudd16. juni 2020

Kilde: Næringspolitiske virkemidler

Lønnskompensasjon permittering

Støttegiver ikke oppgitt

Kildetildeling

40 165 kr

Tilskudd16. juni 2020

Kilde: Næringspolitiske virkemidler

Lønnskompensasjon permittering

Støttegiver ikke oppgitt

Kildetildeling

7 297 kr

Tilskudd16. juni 2020

Kilde: Næringspolitiske virkemidler

Kildedekningen er ufullstendig. Oversikten viser registrerte støtteposter, ikke organisasjonens samlede finansiering.

Støtteform, register og valuta vises hver for seg. Poster fra ulike registre kan overlappe.

Oppdatert 21. sep. 2026

Hendelser

Registrerte endringer og signaler i kronologisk rekkefølge.

Viste hendelser
5
Kategorier
2
Tidsrom
4. juni 2026–15. sep. 2026
Stillingssignal

Ansatte: 378 → 379

Stillingssignal

Ansatte: 384 → 378

Stillingssignal

Ansatte: 386 → 384

Stillingssignal

Ansatte: 392 → 386

Støtte

Støtte til undersøkelser og rådgivingstjenester som angår miljøvern og energi · 13 800 kr

Ordning 1000000472

Støttegiver: ENOVA SF

Tilskudd · Tildelingsdato:

Kilde: StøtteregisteretSe tildelingenOm ordningen

Verktøy